SANAYİ SEKTÖRÜNE ÖZEL İLAN & REKLAM SİTESİ

Araba Kliması Temizleme Spreyi 1.01.0001

Araba Kliması Temizleme Spreyi

araba kliması temizleme spreyi

Arabanızın havasız ve terli olmasından bıktınız mı? Arabanızı tüm yaz boyunca temiz ve serin tutmak için yapılabileceğini biliyor musunuz? İşte tam da bunun nasıl yapılacağına dair bazı ipuçları.

Arabanız çok ısındığında veya limon gibi koktuğunda harekete geçme zamanı! Arabanızı serin ve kir, toz ve diğer kirletici maddelerden uzak tutmak için bir klima ünitesini nasıl temizleyeceğinize dair bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Klima kanalındaki tüm engelleri kaldırarak başlayın. Bu, hortum bağlantısı olan bir elektrik süpürgesi kullanılarak, bir dalgıç kullanılarak veya basitçe bir bıçakla engelin boyutunu azaltarak yapılabilir.

Tozlu veya kir parçacıklarıyla kaplı alanları temizlemek için tüy bırakmayan bir bez kullanın. Bobinlere veya motor bölmesine su girmediğinden emin olun; bu, motorunuzun ve/veya aracınızın hasar görmesine neden olabilir.

Üniteyi hizmete sokmadan önce fazla kir ve kalıntıları soğuk su ve sabunla yıkayın. Üniteyi aşırı ıslatmadığınızdan emin olun; bu, ünitelerin motorlarında ve parçalarında korozyona neden olabilir.

Arabanızı Nasıl Serin ve Temiz Tutarsınız.

Arabanızı serin ve temiz tutmak için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri bu bölümdeki ipuçlarını takip etmektir. Buna tüm yüzeylerin temizlenmesi, bileşenlerin yağlanması ve sökülmesi ve gerektiğinde filtrelerin değiştirilmesi dahildir.

Araç Klimasından En İyi Şekilde Yararlanma.

araç kliması, enerji tasarrufu için harika bir yol olabilir, bu yüzden onu doğru kullandığınızdan emin olun! Aşağıdaki ipuçlarını izleyerek aracınızın verimli bir AC sistemine sahip olduğundan emin olun:

- Ekipman üzerinde donmayacak veya iz bırakmayacak bir soğutma sıvısı kullanın

- Çevrenizden haberdar olun ve ayarları buna göre yapın

- Süpürge veya elektrikli süpürge ile ulaşılması zor olabilecek alanları temizlemek için toz bezi veya kağıt havlu kullanın.

- Arabanızdan ayrılmadan önce arabanızın dışını temizlediğinizden emin olun.

Arabanızı Nasıl Temiz Tutarsınız?

Halı ve tekerlekler biraz kirlenebilir, bu yüzden onları sık sık temizlemek önemlidir. Bunu yapmak için koltuklar, gösterge paneli ve torpido gözü gibi tüm gereksiz malzemeleri çıkararak başlayın. Ardından, hem halı hem de tekerlek yüzeylerindeki tüm kiri ve tozu emmek için elektrikli süpürge kullanın. Son olarak, aracı suyla durulayın ve ardından bir bezle kurulayın.

Klimaları temizleyin.

Klimanızı temizlerken aşağıdaki ipuçlarını uyguladığınızdan emin olun:

-AC ünitesini duvardan çıkarın

-Her filtreyi silin

-Klima ünitesinin tüm kirli parçalarını temizleyin (karmaşık geliyor ama aslında öyle değil)

-Arabanıza ve garajınıza giden tüm gücü kapatın

-AC ünitenizin fişini prize takın ve açılmasını bekleyin

-Klimadaki tüm filtreleri çıkarın (veya eskiyse değiştirin)

-Klima ünitesinin çalışması için 30 saniye bekleyin ve ardından arabanızı açın

-Ellerinizi kullanarak her filtrenin bir ucunu dışarı fırlayana kadar aşağı bastırın - onlara zarar vermemeye dikkat edin - Gerekirse eski filtreleri değiştirin

Pencereleri ve aynaları temizleyin.

Cam temizliği, arabanızı temiz tutmanıza da yardımcı olabilir. İlk olarak, önceki yolcuların geride bırakmış olabileceği toz veya kanıtları kaldırın. Ardından, pencerelerin içindeki ve dışındaki tüm cam yüzeyleri temizlemek için yüksek hıza ayarlanmış bir cam yıkayıcı veya kurutucu kullanın. Hasara neden olabileceğinden, köşelere veya koltuk altlarına uzanmadığınızdan emin olun! Son olarak, bir dahaki sefere her şeyi kaldırmadan önce tüm krom veya paslanmaz çelik yüzeyleri bir toz bezi veya bezle silin.

araba kliması temizleme spreyi ,

araba kliması temizleme spreyi fiyatları,

klima temizleme ,

klima temizleme spreyi ,

araba temizleme spreyi ,